نکات خرید لباس عروس

نکات خرید لباس عروس

خرید لباس عروس برای عروس‌هایی که سینه‌های کوچک دارند

داشتن سینه های کوچک حتی می تواند در خرید لباس عروس مفید باشد چون در انتخاب لباس عروس به شما اجازه می دهد تا از مدل های لباس عروس با یقه های تزئین کاری شده در دور گردن و برش یقه های خاص استفاده کنید. همچنین مدل های لباس عروسی که یقه را با پارچه و آراستگی های دور یقه بالاتر و بسته تر نشان می دهند و خط سینه آن بالا است و یا درزی در زیر خط سینه دارد گزینه بسیار مناسبی است.

توصیه به عروس هایی که ران های بزرگ و پری دارند

یک مدل خطی A شکل(A-Line) که به پوشاندن رانها متمایل است، در حالی که کمر را به خوبی نشان می دهد، برای چنین عروسی بسیار خوب است پیراهن های بلند راسته (که رانها را برجسته تر نشان می دهد) و دامن های خیلی کلوش که عروس را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد را انتخاب نکنید. دامنهای به شکل خطی ای، بهترین انتخاب برای زنانی است که رانهای بزرگی دارند. شما می توانید با تاکید به بخش های دیگر بدنتان که خوب و متناسب و زیبا است- مثلا سینه متناسب و زیبا، شانه خوش فرم یا کمر باریک- توجه را از رانهای بزرگ خود به این نواحی متمرکز کنید. یا مدلی با شانه های افتاده و آستین کوتاه که شانه را نمی پوشاند، در اندام ایجاد تعادل می کند و باعث تاکید و توجه به نیم تنه بالایی می شود.

لباس عروس یقه بسته
لباس عروس

سفارش لباس عروس برای عروس‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند

از پوشیدن لباس عروس با یقه های بسته و پیراهن های دکلته خودداری کنید. یقه های گلابی شکل و قلبی و یقه هفت بهترین نوع یقه لباس عروس برای شماست. پیراهن های با کمر افتاده و دارای افتادگی بر روی کمر، با ایجاد فاصله بین کمر و سینه به کوچک نشان دادن شکل سینه کمک می کند.

لباس عروس پرنسس

خرید لباس عروس برای عروس های قد بلند

لباس عروس با دامن بزرگ و پف کرده می تواند برای عروس های قدبلند مفید باشد تا خیلی کشیده و لاغر اندام بنظر نرسند. به یاد داشته باشید لباس های بسیار باریک و تنگ ممکن است شما را از آنچه که هستید بلندتر نشان بدهد. برای ایجاد تعادل مناسب، لباس عروس با دامن کلوش، اما نه خیلی پف و کلوش انتخاب کنید. دامنی که جلوی صافی دارد و با پارچه تزئین شده و پشت شلوغ و کارکرده ای که دارد شما را بسیار جذاب و متناسب نمایش می دهد. مدل های با دامن پف دار مانند پرنسسی بیشتر برای عروس خانم‌های قد بلند مناسب‌اند چون دامن پف دار این نوع لباس ها خودبه‌خود قد شما را متناسب و از شما عروسی جذاب و زیبا می سازد.

تورسفید

لباس عروس برای عروس کوتاه قد

هرگز نباید فکر کنید اگرعروس قد کوتاهی دارد نمی تواند در شب عروسی زیبا و جذاب بنظر برسد. به یاد داشته باشید بهتر است از مدل های راسته و کشیده استفاده کنید.از انتخاب لباس عروس با دامن بزرگ و پف دار پرهیز کنید چون این دامن ها شما را کوتاه تر جلوه می دهند. یک مدل لباس عروس با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، انتخابی عالی است که می تواند شما را از آنچه که هستید، بلندتر نشان بدهد. مدل پر نسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند، اصلا مناسب نیست. بنابراین اگر شما ریزنقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید، بهتر است به دنبال مدل‌هایی بگردید که به اندام شما مثل شمع بنشیند. مدل های غلاف مانند و A با خطوط و دوخت و تزئینات عمودی شما را بلند نمایش می دهد.

بهترین لباس عروس برای عروس با شانه های پهن

مدل های لباس عروس بدون آستین و بنددار گزینه مناسبی برای شماست، زیرا باعث می شود که شانه های شما باریکتر به نظر برسند. شما می توانید پیراهن دکلته را امتحان کنید، زیرا از نمایش پهنا و عرض شانه های شما کم می کند.ولی نباید از کت دکلته استفاده کنید. از پوشیدن پیراهن های با آستین افتاده کوتاه که شانه های را نمی پوشاند استفاده کنید. اگر می‌خواهید بالاتنه‌تان را کلا جمع‌وجورترنمایان کنید و ظریف‌تر به نظر برسید باید لباسی با نیم تنه گن شکل و تنگ و دامنی که از کمر پف‌دار است، برگزینید. تباین دامن پف دار با بالاتنه شما، خواه ناخواه بالا تنه شما را کوچکتر نمایش خواهد داد.

راهنمای خرید لباس عروس برای صاحبان شانه های باریک

همانطور که گفتیم مدلهای دکلته و بدون آستین بنددار باعث می شود تا شانه ها کوچکتر دیده شوند، بنابراین مدلهای رکابی، ترجیحا با شانه پهن و بزرگ را انتخاب کنید. یقه با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند، می تواند در اندام شما تعادل ایجاد کند، همچنین شال و کت کوتاهی بر روی پیراهن شما به این کار کمک می کند. انتخاب دامن های ماکسی به شکل فون برای شما مناسب تر است.

لباس عروس

توصیه برای خرید لباس عروس برای افراد با گردن کوتاه

یقه های باز رمز بلند نشان دادن گردن کوتاه است. یقه هایی که دور گردن پیچیده و بسته می شوند، تنها باعث می شود تا گردن کوتاهتر به نظر برسد. مدلهای دکلته، یقه هفت یا بنددار باریک بسیار برای شما مناسب است. همچنین مدل مو در نمایش گردن اهمیت زیادی دارد به عنوان مثال مدل موی جمع گردن را بلندتر نشان می دهد. .

لباس عروس

عروس با کمر کوتاه

هر مدل دامن با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، که قسمت پایین بدن را زاویه دار کند، کمر را بلندترنشان می دهد. دامن های به شکل خطی ای، بیشتر از دامن های پف کرده در کمر، به حجم کمر می افزایند.

لباس عروس برای عروس با کمر بلند

مدلی با بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا که با یک دامن به شکل خطی ای یا دامن راسته همراه شده باشد، بهترین انتخاب برای نیم تنه های بلند است. بهتر است از لباس هایی که خطوط یا کارهای عمودی دارند و یقه های ایستاده و آستین بلند پرهیز کنید ..

لباس برای عروس با کمر پهن و بزرگ

کنتراست بین یک دامن پف کرده بزرگ، می تواند در مقایسه کمر شما را باریکتر نشان بدهد.

لباس عروس

wedding-dress

انتخاب لباس عروس برای عروس ظریف و کوچک اندام

اگر عروس خیلی ظریف و کوچک اندام باشد، در لباس عروس‌ حجیم و پف‌دار گم خواهد شد.اگر ریزنقش و چندان قدبلند نیستید لباس عروس‌های بلند و ماکسی شما را قدبلندتر نشان می‌دهد. مدلهای بدون آستین با یقه بنددار که سینه و نیمه تنه بالایی را کوچکتر نشان می دهد، برای چنین کسی مناسب نیست. همچنین بازوهای خود را کاملا نپوشانید. مدل های دکلته بپوشید، زیرا برخی از طراحان عقیده دارند که آستین و بند لباس توجه بیشتری را به این ناحیه جلب می کند. از پوشیدن مدلهایی با آستین رکابی کوتاه خودداری کنید.